• Igor Pauer

Sotheby's vydražila unikátní 101,38 karátový diamant v BitcoinechOd roku 2010, kdy proběhla historicky první komerční transakce placená Bitcoinem (díky, které každoročně oslavujeme Bitcoin pizza Day). Uběhlo už hodně času, a přes veškeré prognózy a scénáře o „bublině“- adopce kryptoměn rapidně postoupila.


I když denně plní stránky mainstreamu články o kryptu. Přesto má stále spousta lidí představu, že kryptoměny jsou něco, čím se dá platit, jen někde v zákoutích Dark Webu. A ne, v běžných životních situacích a už vůbec ne u renomovaných firem.


Unikátní okamžik a další podstatný milník v přijaté platbě Bitcoinem, jen ukazuje, že adopce kryptoměn, je v plném proudu.


Sotheby´s přijímá kryptoměny


Aukční síň Sotheby's (nejznámější a nejrenomovanější aukční síň na světě), vydražila 09.07.2021, v hongkongské aukci vzácný unikátní 101,38 karátový diamant, který byl zaplacený v kryptoměnách.


Sotheby's uvedla, že akceptuje platbu BTC anebo ETH, podle našich informací kupec zaplatil kupní cenu ve výšce 95.135.000 HKD (tj. přes12.200.000$) právě v BTC.


Diamant, přezdívaný „The Key 10138“, je druhým největším diamantem ve tvaru hrušky, který se kdy na veřejném trhu objevil, a pochází od přední světové diamantové společnosti Diacore, uvedla Sotheby's.


Jednalo se o nádherný neosazený diamant, certifikovaný GIA, tzv. hruškový (pear) brus, zmiňovaná hmotnost 101,38 karátů, barva D, čistota F (flawless = bezchybny) s laserem vygravírovaným číselným kódem 1013810138. Link na aukci:


https://www.sothebys.com/en/buy/auction/2021/the-key-10138/an-exceptional-and-magnificent-unmounted-diamond


"Jedná se o skutečně symbolický okamžik. Nejstarší a nejsymboličtější jmenovatel hodnoty lze nyní poprvé koupit za nejnovější univerzální měnu lidstva. Nikdy nebyl lepší okamžik pro uvedení diamantu světové úrovně, jako je tento, na trh."

WENHAO YU, zástupce ředitele asijské pobočky klenotnictví Sotheby's


Aukční síň také uvedla, že „bylo dosaženo milníku v přijetí kryptoměn.“