• Igor Pauer

Slavná jména v kryptosvětě: Roger Ver „Bitcoin Jesus“


Photo: Roger Ver/Instagram

Jako jeden z prvních, nejhlasitějších zastánců a investorů do Bitcoinu, a také kvůli jeho dlouholetým evangelizačním snahám o adopci Bitcoinu, získal přezdívku Bitcoin Jesus“.

Rogerův pozitivní vztah k technologiím začíná už během vysokoškolských studií, kdy založil společnost Memorydealers, která prodávala paměťové a síťové prvků CISCO. Kvůli svému podnikání vysokou školu nakonec opustil, jako CEO působil v čele společnosti až do roku 2012.


V roce 2004 založil společnost Agilestar.com, která se stala předním světovým dodavatelem prvků pro optické sítě, kterou provozoval až do roku 2018.


Andělský investor

O kryptoměny se aktivně zajímá od roku 2011.

Od roku 2011 investoval do více než 40 projektů spojených s kryptoměnami, namátkou uvedeme například Kraken, purse.io, Blockchain.com, Ripple, bitpay, ShapeShift a další.


Bitcoinový evangelista


Roger se velmi aktivně podílel na propagaci a adopci BTC, jeho firma Memorydealers byla jednou z prvních společnosti na světě, která umožňovala platbu BTC.

Od roku 2015 Roger řídí portál Bitcoin.com, který poskytuje nástroje a informace, které jsou potřeba k nákupu, prodeji, obchodování, investování a utrácení kryptoměn.


Hard- fork Bitcoinu

V roce 2017 se Roger Ver aktivně podílel na hard-forku (rozdělení) Bitcoinu na BTC a nový Bitcoin Cash, hlavním důvodem rozdělení, bylo obhajovaní zvětšení limitu velkosti bloku, které část programátorů prosazovala jako cestu k větší adopci Bitcoinu, zrychlením operací a zároveň snížením poplatků za transakci.

Bitcoin Cash byl následně, v roce 2018 opět rozdělen (hard forkem) na Bitcoin ABC (později nazývaný Bitcoin Cash) a Bitcoin SV (SV = "Satoshi Vision").


Osobní život

V soukromém životě se Roger Ver kromě jiného věnuje BJJ (Brazilian Jiu Jitsu), kde je držitelem hnědého pasu.

V roce 2006 se přestěhoval do Japonska. V roce 2014 se Ver vzdal amerického občanství a stal se občanem Svatého Kryštofa a Nevise.

Aktivně podporuje nadace, hlavně v oblasti krypto vzdělávaní (věnoval už více než 3.000.000$).

Pravidelně plní žebříčky nejbohatších lidí v kryptoměnách. Podle odhadů Roger vlastní nebo vlastnil okolo 400.000 BTC (v ATH hodnotě 25.600.000.000$).