• Igor Pauer

Slavná jména v kryptosvětě: Dvojčata Winklevossovi, první bitcoinoví miliardáři


Tyler a Cameron Winklevossovi – v komunitě známi jako „dvojčata Winklevossovi“ jsou majitelé firmy Winklevoss Capital a kryptoburzy Gemini.


Spor o Facebook


Oba bratři se stali veřejně známými osobnostmi, po sporu se zakladatelem Facebooku Markem Zuckerbergem, se kterým před lety studovali na Harvardu, a kterého obvinili, že jim nápad na Facebook ukradl. Spor nevyhráli, ale Zuckerberg, jim nakonec v roce 2008, vyplatil vyrovnání ve výši 45.000.000$ v akciích Facebooku a 20.000.000 v hotovosti.


Právě jejich nárok na autorství Facebooku stojí u základů scénáře úspěšného snímku Sociální síť, který sleduje zrod sociální sítě Facebook.


První bitcoinoví miliardáři


Z peněz z vyrovnání, dvojčata Winklevossovi, v roce 2012 investovali 10.000.000$ do nové digitální měny – Bitcoinu, v té době stál Bitcoin 8$. V daném čase se tedy jednalo o 1.250.000 BTC, což by v ATH (all-time-high – nejvyšší hodnotě) odpovídalo 80.000.000.000$.


Prudký nárůst Bitcoinu, tak zrodil první "bitcoinové miliardáře". Takže tento tah se jim, jednoznačně vyplatil. V roce 2013 vlastnili jedno procento z tehdejšího počtu všech Bitcoinů.


Vzhledem k faktu, že odhadovaná cena majetku obou bratrů dosahuje „jen“ 6.000.000.000$, je zřejmé, že část nakoupených BTC, už prodali (weak hands 😊).


Průkopníci a vášniví zastánci kryptoměny


Od doby, kdy se díky jejich sázce na virtuální peníze, stali neuvěřitelně bohatými, se dvojčata Winklevoss stala průkopníky a vášnivými zastánci kryptoměny.


"Bitcoin je odpověď, je to jediný hedge nebo vakcína, která vám poskytne imunitu proti nemoci tisku peněz."

— Tyler WinklevossZaložili a provozují jednu z nejlepších burz digitálních aktiv, Gemini.


Winklevoss Capital se stal jedním z nejvlivnějších kryptofondů a bratři neúnavně pracovali na přesvědčování regulátorů, aby povolili první bitcoinový ETF.


Společnost spustila Gemini Fund Solutions, jejímž cílem je podpora správců fondů pomocí fondů založených na digitálních aktivech, včetně krypto ETF. Pomohlo to zavést první bitcoinové a etherové ETF v Severní Americe.TechCrunch Disrupt NY 2015 - Day 3, Foto Noam Galai / Getty Images pro TechCrunch